Az elmúlt hétvégén ellátogatott hozzánk Japán.
Nemzetközi Japán Fesztivált rendeztek a Pesti Vigadóban, amelyen Japán 48 kulturális központjának tanárai és diákjai adtak ízelítőt országuk sokszínű kultúrájából.
Voltak színpadi előadások, népművészeti kiállítások, megismerkedhettünk a japán ének-zene, a sport és a művészeti alkotások világával.
Részt lehetett venni teaszertartáson (életemben ilyen rosszat és gusztustalant nem ittam korábban),
lehetőség nyílt az origami technika elsajátítására,
nyári kimonók felöltésére.
Volt kosárkészítés papírcsíkokból,
Barabie virágrendezés (Barabie stílusú virágrendezés: 1970-től az ikebana és a nyugati virágrendezés harmóniáját próbálják megteremteni, kutatni),
japán írás, pecsét és kalligráfia bemutató,
bepillanthattunk a sushi készítésének rejtelmeibe,
továbbá a japán terítési szokásokba is (2014-ben a hagyományos japán konyha az Unesco kulturális világörökség része lett. Japánban a négy évszak határozottan elkülöníthető jellegzetességekkel bír. Odafigyelnek arra, hogy kiválasszák az évszaknak megfelelő hozzávalókat, megválasszák a legmegfelelőbb tálalási módokat és eszközöket. A kiállításon bemutatták a négy évszak terítési módozatait. Tavasszal a cseresznyevirágzásban gyönyörködnek, nyáron a csillagokat nézik és felfrissülnek, ősszel a Hold van központban, hálát adnak a betakarításért, télen van a legfontosabb ünnepük az Újév, amikor hagyományos ételek kerülnek asztalra.).
És végül a természet arcait kis tálcára szórt homokkal ábrázoló fantasztikus képek:
De nem mehetünk el szó nélkül a programnak otthont adó Vigadó épülete mellett sem, ami már önmagában is gyönyörű.