Megy a TV megy a TV Fehérvárra
azaz elromlott a TV-énk így megnéztük a Bory-várat
Az úgy kezdődőtt, hogy elromlott a TV-énk és levittük Székesfehérvárra a márkaszervízbe miután nagyon közel volt megnéztük a Bory-várat.
Szóval a Bory-várat Bory Jenő képzőművész neoromán stílusban építette 1923 és 1934 között. A családja lakhelyéül szánta és ma is a családtagok laknak benne. Bory Jenő unokájával beszélgettem, aki egy nagyon kedves idős hölgy. Ő elmondta, a vár a család tujadonában van és heti váltásban a testvéreivel és unokatestvéreivel intézik a vár ügyes-bajos dolgait és ebben az időben lent is laknak a várban. Azt is elmondta a kedves hölgy, hogy a család következő két generációja is magénak érzi a várat és kiveszik a részüket a tennivalókból.
Tennivaló pedig akad a várban és a várudvarokban. Az egész vár nagyon zeg-zugos sok tornya és lépcsője van egy igazi fantázia világ az egész, teraszokkal, rejtett udvarokkal. Romantikus hangulata miatt alkalmas esküvői fotózásra is. Ott jártunkkor éppen volt is egy fotózás, amely egyébként ingyes.
Ez nem valódi műemlék, hanem egy mű-műemlék, bár lassan 100 éves lesz és a saját jogán is műemlékké válik. Egy művész fantázia világa ez.
Az árkádok alatt megtalálhatóak Bory Jenő szobrai is.
A vár körbejárása alatt nagyon megéheztünk a Bányató vendéglőt ajánlották nekünk, ahol elkölöttük a finom és kiadós ebédünket.
Az étterem egy hangulatos bányató mellett van és a tó partján szemben az étteremmel Bory Jenő egyik szobra áll.
Minden fontos információ a várral kapcsolatban itt található.
(A címért köszönet Marianak)