Ígértem korábban, hogy összefoglalom, hogyan készíthetünk cirmos, szivárványos krémeket. Lássuk.
Legegyszerűbb módszer, ha felváltva kenjük a színeket a habzsákba.
A háromszínű szivárványosnál egymás mellé kanalaztam két színt, aztán ezek tetejére a harmadikat.
Ezeknél az eljárásoknál viszonylag véletlenszerű lesz az eredmény, hiszen nem szabályozott a krémek keveredése.
Ha stabilabb színösszetételre van szükségünk, alkalmazzuk a folpackos megoldást. Nyomjuk ki egymás mellé a színeket habzsákból folpackra, tekerjük fel a fóliát és kössük el az egyik végét (én cérnával szoktam). Vágjuk le egyenesre a másik végét, és csúsztassuk bele egy díszítőcsővel ellátott habzsákba.
Ez a metódus azért is nagyszerű, mert ha másik fejhez is szeretnénk használni ugyanazt a krémet, egyszerűen kiemeljük a folpackot és áthelyezzük a másik habzsákba.
A színek darabszámát pedig tetszésünk szerint fokozhatjuk.
A virágoknál is hasonló a menet, csak nem egymás mellé kentem a krémeket. Itt elterítjük a külsőt egy nagyobb felületű vékony rétegben, és a közepére halmozzuk egy csíkban a másikat. A folpackról a krémek széleit úgy döntögetjük, hogy összezáruljanak a belső szín fölött, majd föltekerjük és a fenti módon folytatjuk.
Kipróbáltam még a festékkel habzsákba csíkozást is, de nekem nem sikerült szépre az eredmény, lehet, hogy nem volt alkalmas erre a célra a gélfestékem konzisztenciája (lásd a leveleken).
Találkoztam (de ki nem próbáltam) olyan fejjel, amivel három különálló habzsákot csatolhatunk össze, így a díszítőfejben keverednek a krémek, és alakul ki a végleges összetétel. Látványos eredményt érhetünk el ilyen módon is, ahogy ez a film is bizonyítja.
Bármelyik módszerrel érdemes próbálkozni, mert nagyon jópofa, professzionális végeredményt kaphatunk, így nagyságrendekkel nagyobbat villanthatunk, mint a sima, monokróm díszítésekkel.