Kicsit nem figyeltem oda és utána a földről kaparhattam össze az államat. Mert hirtelen azt vettem észre, hogy Magyarország felkerült a térképre. A komolyzeneire. Most ne gyertek nekem azzal, hogy eddig is ott voltunk, meg a művészeink, meg Bogányi-zongora, kifejtem, mire gondolok.
Juan Diego Flórez. Róla azt kell tudni, hogy egy perui tenor, és olyan könnyedén szórja a magas „C”-ket, mint Jucus a kilométereket (futásban). Jó a 21 még nem megy neki, de a 9 igen. Énekelt már a Metropolitanben és a Covent Gardenben is. 2007-ben a La Scala 74 éves hagyományát törte meg, mikor ráadásként is elénekelte az a bizonyos kilenc magas „C”-s áriát. 2009-ben Grammy-díjra jelölték.
2014. június 2-án az Operaházban lép fel. Jegyárak 38 000 és 3 000 forint között.
Dmitrij Alekszandrovics Hvorosztovszkij. 1989-ben megnyerte a BBC "Cardiff Singer of the World" versenyét, legyőzve a helyi kedvencet, Bryn Terfelt (Puskin moziba járóknak mondom: ő az, aki látszólag Farkas tesója). Egyébként a New York-i Metropolitan, a londoni Royal Opera House Covent Garden, a Berlini és a Bécsi Állami Opera, a milánói Scala visszatérő művésze. Táncrendje meglehetősen zsúfolt.
Őt 2016. április 2-án a MÜPA színpadján láthatjuk.
Diana Damrau. Ő is fellépett már az összes jelentős színpadon. A 2007/2008-as évadban a Metropolitanben egyaránt énekelte az Éj Királynője és Pamina szerepét. Kiemelem: ugyanabban a szezonban.